Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2014

ΑΟΤ Αλίμου 3-2 Ατρόμητος Πειραιώς

Παραλίγο να πάθει… έμφραγμα ο ΑΟΤ Αλίμου απέναντι στον Ατρόμητο Πειραιά, καθώς οι γηπεδούχοι βρέθηκαν από το 3-0 του ημιχρόνου να παλεύουν να μην ισοφαριστούν, με το τελικό 3-2 να βρίσει τους Τράχωνες κοντρά στην κορυφή!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους Τράχωνες, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό ο Σαγανάς με σουτ έκανε το 1-0, με τον Καλλιπολίτη να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 32ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και ένα λεπτό πριν ολοκληρωθούν τα 45 ο Σαπαλίδης με όμορφη ατομική προσπάθεια πέρασε όποιον βρήκε και με σουτ νίκησε τον Λιόνη για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος μπήκε τελείως διαφορετικά και μείωσε σε 3-1 στο 49′ με όμορφο πλασέ του Ευθυμιάδη. Στο 63′ ο Γεωργιάδης με σουτ έκανε το 3-2 και από εκεί και πέρα το μας έγινε… θρίλερ! Ο ΑΟΤ έκλεινε χώρους, ο Ατρόμητος προσπάθησε να ισοφαρίσει ωστόσο το 3-2 παρέμεινε μέχρι την λήξη με τους Τράχωνες να απέχουν 2 πόντους από τον πρωτοπόρο Πανελευσινιακό.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Ηλίας Καλοπήτας): Λέτσο, Ελευθεριάδης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Δάρρας, Γούλας, Δρυμούσης (65′ Μπραντάν), Καραμέρης, Σαπαλίδης (92′ Κάιδος), Καλλιπολίτης (85′ Μανωλιάδης), Σαγανάς

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Λιόνης, Μπέλιας (46′ Μυλώνας), Γαβαλάς, Μηλιώνης (41′ Γεωργούλης), Δανασής, Παντελίδης, Κρητικός, Λοϊζίδης, Γεωργιάδης (73′ Μαριόλης), Ευθυμιάδης, Μανουλίδης.