Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2014

Περαμαικός 1-2 Ερμής Ζωνιανών

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βαρούχα, ο Ερμής Ζωνιανών πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στον Περαμαϊκό με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν τον απόλυτο αιφνιδιασμό  στο 11ο λεπτό με τον Βαρούχα να κάνει όμορφη ατομική προσπάθεια και να νικάει τον Μότο με σουτ για το 1-0. Η  νέα ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους ήρθε λίγο αργότερα, καθώς έξι λεπτά μετά το γκολ που σημείωσε ο Βαρούχας… ξαναχτύπησε! Ο άσος του Ερμή με νέα ατομική προσπάθεια έκανε το 2-0 για την ομάδα των Ζωνιανών «παγώνοντας» το Πέραμα.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι δεν είχαν τίποτα να χάσουν, βγήκαν μαζικά στην επίθεση, με την άμυνα του Ερμή να αντέχει μέχρι το 51ο λεπτό, όταν ο Ερρίκος με κεφαλιά μείωσε σε 2-1. Ο επιθετικός μονόλογος συνεχίστηκε ωστόσο το 2-1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης του Μανούχο από την Αργολίδα, από τον οποίο έχουν παράπονα και οι δυο ομάδες.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε για τον Ερμή ο Μπριλάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση.

ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ (Βασίλης Στασινόπουλος): Μότος, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Καραγιάννης (81′ Νταλακος), Λαπατάς, Ερρίκος, Ιατρού (72′ Γκιάτης), Χατζηγιαννάκος, Βεστάκης, Ντούλιας (25′ λ.τρ. Σεβάι), Λαμπρινάτος

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανώλης Σουτζής): Νικηφόρος, Κανδυλάκης, Κοζωρώνης, Μπριλάκης, Σταυρακακης, Καββάλος (67′ Πρινιανάκης), Ρουμπάκης, Αριστεινίδης, Κούγκας, Πλουσής (88′ Ρουσάκης), Βαρούχας (80′ Κοζανίδης)