Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2014

Ολυμπιακός Λαυρίου 1-2 Προοδευτική

Με τον… αειθαλή, Γιώργο Ζαχαρόπουλο να συνεχίζει να σκοράρει στα 42, η Προοδευτική επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ολυμπιακού Λαυρίου με 2-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Λαυρίου, καθώς ο Κουρτάνοβιτς στο 19ο λεπτό άνοιξε το σκορ για το συγκρότημα του Γιώργου Παπαϊωάννου, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο των «ερυθρόλευκων».

Στο δεύτερο μέρος «μίλησε» η εκτελεστική δεινότητα του Γιώργου Ζαχαρόπουλου. Αρχικά, ο υψηλόσωμο φορ ισοφάρισε με σουτ στο 59′ σε 1-1 ενώ επτά λεπτά αργότερα ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Ποτουρίδης από τον Τσίκλο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1, χαρίζοντας στην Προοδευτική μια πολύτιμη νίκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ (Παπαϊωάννου): Παπαδόπουλος, Βαφειάδης Θ., Τσομπανάκης (57′ Τσιώλης), Τσίκλος, Σαλάκου (65′ Βίλα), Πούλος, Ρεντζής, Γιαχάεβ Α., Γκόντζος (57′ Βελετάκος), Γιαχάεβ Β., Κουρτάνοβιτς

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καλαμάκης): Μπαντίκος, Τασιόπουλος (70′ Μπούμπας), Παπαχαραλάμπους, Λαζούρας, Τούρλος, Καψαλόποδας, Αλεξίου, Βούζας, Ζαχαρόπουλος, Μακαρόνας (53′ Κοξαράκης), Ποτουρίδης (80′ Κουβάτσος)