Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2014

Εθνικός Αστέρας 0-3 Ιωνικός

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ιωνικό, προκειμένου να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Εθνικό Αστέρα. Η ομάδα του Μάρκου Δήμου άνοιξε το σκορ στο με τον Χρυσάφη μετά από ασίστ του Σιμιτσή.

Δύο λεπτά μετά ο αρχηγός των «κυανολεύκων» κέρδισε πέναλτι στο οποίο και αστόχησε χάνοντας έτσι την ευκαιρία να ζευγαρώσει τα προσωπικά του τέρματα, αλλά κι αυτά της ομάδας του.

Αυτό το οποίο δεν κατάφερε ο ίδιος από την άσπρη βούλα, το πέτυχε στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Μαρουκάκης. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 53΄ η ομάδα της Νίκαιας κέρδισε ακόμα ένα πέναλτι με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να λέει όχι στον Καλλέργη για να κάνει το 0-3.

Δύο λεπτά μετά ο Κατσαβριάς κι αφού πρώτα είχε προηγηθεί σουτ του Μαρουκάκη στο δοκάρι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με το ρεπό του Πανελευσινιακού έφερε τους Πειραιώτες ξανά στην κορυφή του ομίλου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Αντρέας Σιάνης): Γαλανάκης, Μπίνας, Στυλιανόπουλος, Τριανταφύλλου, Μπακιρτζόγλου, Δογάνης,Μπούρας, Καλτσής (Κανελλόπουλος), Ασημάκης, Μάλκα (60΄ Λαγουτάρης), Φλέσσας (Νικόλα)

ΙΩΝΙΚΟΣ (Μάρκος Δήμος): Αδαμόπουλος, Καμβύσης, Κουλακάρης, Γρομητσάρης (66΄ Σταμπούλογλου), Μακρής, Σιμιτσής, Κορακάκης, Καλλέργης, Μαρουκάκης (79΄ Σκαφτούρος), Χρυσάφης, Κατσαβριάς (60΄ Σαντριάς)

Διάβασε περισσότερα στο: Εθνικός Αστέρας - Ιωνικός 0-3 | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook