Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2014

Ατρόμητος Πειραιά 0-0 Πανελευσινιακός

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ανάμεσα στον Ατρόμητο Πειραιά και τον Πανελευσινιακό με τις δυο ομάδες να έχουν παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που απείλησαν νωρίς καθώς στο 3ο λεπτό ο Κουσκουνάς από πλεοντεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Οι παίκτες του Αλέκου Λιθόπουλου στη συνέχεια πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 20 λεπτό απείλησαν την εστία του Τσακιλτσίδη με σουτ του Δανάση ο οποίος προ κενής εστίας αστόχησε!

Ο Ατρόμητος συνέχισε να πιέζει και στο 28΄ο Τσακιλτσίδης απέκρουσε το σουτ του Μυλωνά με το 0-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε αισθητά με τον Ατρόμητο να διαμαρτύρεται για μια φάση πέναλτι στο 53′ ενώ από την άλλη ο Πανελευσινιακός «φωνάζει» για μια φάση οφσάιντ που δόθηκε.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Λιθόπουλος): Δημητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Κεσανίδης, Γεωργούλης, Κρητικός, Στρατής (62′ Στεφανής), Λοϊζίδης, Δανάσης, Ευθυμιάδης (70′ Γκιόκας), Μυλωνάς.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σπανός): Τσακιλτσίδης, Κωνσταντινίδης (42΄Ρούσεφ), Κοκκίνης, Κουμπαρούλης, Παπαπαναγιώτου (42′ Πλάτανος), Ριζογιάννης, Μιχελής, Μαρής, Κουσκουνάς, Μακρίδης, Δουκάκης.]