Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου 2013

Ατρόμητος Πειραιά 2–2 Νέα Ιωνία

Παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 στη Νέα Ιωνία
Τι κι αν προηγήθηκε με δύο γκολ πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα 5 λεπτά του αγώνα με τη Νέα Ιωνία; Ο Ατρόμητος Πειραιά «στραβοπάτησε», καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τους «κυανοκίτρινους» και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς στο κυνήγι των πρωτοπόρων.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Μανουηλίδης έκανε το 1-0 για τους Πειραιώτες, ενώ στο 4’ ο Δανασής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 27’ οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι, καθώς το σουτ του Μανουηλίδη σταμάτησε στο δοκάρι και σαν να μην έφτανε αυτό στο 30’ ο Νησαριώτης μείωσε σε 2-1 για τη Νέα Ιωνία.

Και στο 78’ ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε για το τελικό 2-2, τη στιγμή που οι γηπεδούχοι πίεζαν για να πετύχουν τρίτο γκολ και να «καθαρίσουν» το ματς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Δημητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Γαβαλάς, Βασιλάκος, Γεωργούλης, Μανουηλίδης (73’ Κακάβας, 86’ λ.τρ. Ράπτης), Μυλωνάς, Λοϊζίδης, Δανασής, Κρητικός, Γεωργιάδης.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παναγιωτόπουλος, Αχμέτ, Ρόπας (25’ Νησαριώτης), Τερλελής, Τύρπος, Σπαγής, Καραχάλιος, Καραγιάννης, Τσαμουρλίδης (62’ Ερέκι), Μάλτσι, Όγκμποε.