Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου 2013

Δόξα Βύρωνα 1-2 Ατρόμητος Πειραιά

πηγη φωτογραφιας : ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ facebook page

Με ανατροπή πήρε το τρίποντο ο Ατρόμητος Πειραιά που νίκησε 2-1 τη Δόξα Βύρωνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα της Δόξας, καθώς προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με τέρμα του Χαλκιά, ο οποίος σούταρε εκτός περιοχής, νικώντας τον Ντούχετσεκ για το 1-0, σκορ που ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους για να φτάσουν στο δεύτερο τέρμα, ωστόσο το τελευταίο ημίωρο επεφύλασσε το απόλυτο… σοκ για την Δόξα!
Αρχκά ο Ευθυμιάδης, στο 62ο λεπτό, έκανε το 1-1 για την ομάδα των Καμινίων, ενώ την ολική ανατροπή ολοκλήρωσε ο Λοϊζίδης στο 78ο λεπτό με σουτ, χαρίζοντας την σπουδαία νίκη στον Ατρόμητο.
Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Δόξα έμεινε για ακόμη μια αγωνιστική χωρίς νική ενώ ο Ατρόμητος Πειραιά μείωσε τη διαφορά από την δεύτερη θέση στον ένα βαθμό.
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ (Δημήτρης Ζυγούρης): Σουλογάνης, Φουντουκίδης (82΄ Παπατζήμας), Κατσούδας, Ζώνας (88΄ Γκουντελίτσας), Ζίζηλας, Χαλκιάς, Μπιρμπίλι, Λέσι, (62΄ Σαλαπάτας) Μακρής, Δωροβίνης, Τσαφταρίδης
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Ντούχετσεκ (48΄ Δημητρόπουλος), Παπαδόπουλος, Γαβαλάς, Βασιλάκος (37΄ Γεωργούλης), Κρητικός, Στρατής, Ευθυμιάδης, Μυλωνάς, Λοϊζίδης (86΄ Μανουλίδης), Γεωργιάδης, Δανασής.
Πηγή: grandsport