Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2013

Ιωνικός 0-1 Πανελευσινιακός

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στο παιχνίδι, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφεραν να τις μετουσιώσυον σε γκολ και να πάρουν αυτοί την πρόκριση. Η ομάδα του Μάρκου Δήμου απείλησε την εστία του Τσαλκιτσίδη στο 25΄ και στο 45΄.

Ιωνικός - Πανελευσινιακός 0-1

Στην πρώτη προσπάθεια το τερματοφύλακας των «σταχυοφόρων» απέκρουσε το φάουλ του Χρυσάφη, ενώ στη δεύτερη το σουτ του Παπασπύρου πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία των φιλοξενούμενων.Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τους «κυανόλευκους» να δημιουργούν και να χάνουν αρκετές κλασικές ευκαιρίες για γκολ με πιο χαρακτηριστική αυτή του Μπερνιδάκη το σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του τέρματος του Τσαλκιτσίδη.

Τόσο οι χαμένες ευκαιρίες της ομάδας της Νίκαιας, όσο και το γεγονός ότι η ομάδα του Φώτη Θανέλλα δεν απείλησε σε κανένα σημείο του αγώνα, είχαν ως αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί στην παράταση, και πιο συγκεκριμένα στο 99΄ όταν έπειτα από σέντρα του Κωνσταντινίδη ο Μαρής με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 0-1, αποτέλεσμα το οποίο και έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα που ολοκληρώθηκε στο 115΄, λόγω εισόδου φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο οι οποίοι και απομακρύνθηκαν από την Αστυνομία.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Μάρκος Δήμος):Αδαμόπουλος,Ατματσίδης,Κουλακάρης,Νικολακόπουλος,Μακρής,

Σιμιτσής,Μπερνιδάκης,Παπασπύρος,(101'Πολυχρόνης)Σκαφτούρος,Χρυσάφης,Κατσαβριάς(101'Βασιλείου)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Φώτης Θανέλλας):Τσαλκιτσίδης,Ραχίμ,(84'Κωνσταντινίδης),Πλάτανος, Κουμπαρούλης, Κολοβός, Ριζογιάννης, Μιχελής, Μαρής (109΄ Τροϊρης), Κουσκουνάς, Ρούσεφ, Ουέλινγκτον (87΄ Αλεξανδρόπουλος)

Διάβασε περισσότερα στο: Ιωνικός - Πανελευσινιακός 0-1 | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook