Κυριακή, 3 Νοεμβρίου 2013

Προοδευτικη 0-2 ΠΟΑ

Ανταπόκριση: Μάνος Χρυσός

Απόδοση: Χρύσα Ζερβού

Ακόμα μια νίκη πρόσθεσε στις επιτυχίες του ο ΠΟΑ καθώς απέσπασε σπουδαίο διπλό στον Κορυδαλλό από την ιστορική ομάδα της Προοδευτικής αφού νίκησε με 0-2 χάρη σε γκολ των Μπουτσάκη στ 58' και Καλομοίρη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Ωστόσο, ο ΠΟΑ είχε από ένα δοκάρι στο 7' με τον Βρεττό και ακόμα ένα στο 44' με τον Συσκάκη. Ο δεύτερος, σημείωσε και γκολ στο 60' το οποίο ακυρώθηκε ως οφ-σάιντ.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μπαντίκος, Κατσηβέλας (79' Μπούζας), Λαζούρας, Καψαλοπόδας, Τούρλος, Μπούμπας, Μακαρώνας, Μποχώνης (54' Ζαχαρόπουλος), Πλατίγκος, Μάμαλος (68' Ακουμάνης), Κοψαράκης

ΠΟΑ: Συνάνης, Χαλκιαδάκης, Πρωτογεράκης, Αραβιάκης, Πετράκης, Γιακουμάκης Μ., Βρεττός (85' Καλομοίρης), Συσκάκης (76' Πλουσής), Γιακουμάκης Π., Μπουτσάκης (81' Φραγκιαδάκης), Καργιωτάκης

Διατιητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

7' Ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ του Βρεττού η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

13' Σε εκτέλεση φάουλ του Μακαρώνα έπεσε ωραία ο Συνάνης και μπλόκαρε τη μπάλα στη δεξιά του γωνία

22' Κεφαλιά του Μπούμπα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, όμορφα ο Συνάνης παραχώρησε νέο κόρνερ

27' Κεφαλιά του Αραβιάκη από το ύψος του πέναλτι, μόλις άουτ

29' Νέα κεφαλιά του Αραβιάκη, μπλόκαρε ο Μπαντίκος

44' Κεφαλιά-ψαράκι του Συσκάκη η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντι δοκάρι!

58' ΓΚΟΛ!! Σουτ του Μπουτσάκη έξω από την περιοχή, ξεγέλασε τον Μπαντίκο, 0-1!

60' Γκολ για τον ΠΟΑ με τον Συσκάκη, ακυρώνεται ως οφ-σάιντ

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Κοβαίος σπάει τη μπάλα με κεφαλιά  στον Καζάντζη, ο οποίος δε μπορεί με κεφαλιά από τα τρία να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

93' Ο Μπούμπας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρνη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα

93' ΓΚΟΛ!! Ο Καλομοίρη  ανεβάζει το δείκτη του σκορ σε 0-2 και ο διαιτητής σφυράει τη λήξη του ματς!