Τρίτη, 24 Σεπτεμβρίου 2013

Ολυμπιακός - Μπουντιβέλνικ 80-72

Στην πρεμιέρα του "Rixos Cup" της Κωνσταντινούπολης, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 80-72  επί της πρωταθλήτριας Ουκρανίας Μπουντιβέλνικ, ξεκινόντας τις υποχρεώσεις τους στο τουρνουά της Κωνσταντινούπολης «Rixos Cup».

Οι πρωταθλητές Ευρώπης έχουν ταξιδέψει στην Κωνσταντινούπολη δίχως του Βασίλη Σπανούλη και Μίρζα Μπέγκιτς και στο πιο δυνατό τους φιλικό παιχνίδι μέχρι στιγμής χρειάστηκαν μία καλή περίοδο ώστε να φτάσουν στην επικράτηση.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα που βρέθηκαν ακόμα και στο -15 στην τελευταία περίοδο ανέτρεψαν κάθε δεδομένο. Έπαιξαν δυνατά στην άμυνα όπου δέχθηκαν μόλις 9 πόντους ενώ στην άλλη πλευρά του γηπέδου βρήκαν τα σουτ ώστε να πάρουν αρχικά το προβάδισμα και στη συνέχεια τη νίκη

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 33-43, 50-61, 80-72