Τετάρτη, 22 Μαΐου 2013

Μοσχατο 2-2 Εθνικος

2-2 και τέλος το όνειρο

Τέλος στις όποιες μαθηματικές ελπίδες υπήρχαν για την άνοδο στην Γ Εθνική είχαμε για την ομάδα μας που μετά απο ένα απόλυτα νευρικό ματς και έντονα παράπονα για τον καταλογισμό του πέναλτι με το οποίο ισοφάρισε το Μοσχάτο το τελικό 2-2 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων. Πρώτη η ομάδα της Δόξας Βύρωνος μετά το 2-0 επι του Χαραυγιακού.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης έχει προβεί σε αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα της ομάδας χρησιμοποιώντας για πρώτη φορά τον Χατζημαρινάκη κάτω απο τα δοκάρια .Δεξιά προς αριστερά ,οι Γκορόγιας,Μπενά,Κάνδιας και Ξενιτόπουλος. Αμυντικά χαφ οι Χαλιμούρδας και Γιουβανέλλης και μπροστά τους ο Σάμιος. Δεξιά ο Ηλιόπουλος ,αριστερά , Αθανασόπουλος και μόνος προωθημένος ο Λύγκος.
To Moσχάτο ξεκίνησε με τους εξής:

Aθανασόπουλος,Μωραίτης,Καράμπελας,Λαλιάνι,Μπάλας,Τσάνης,Τσίτσης,Ντάφλας,Κοντοπάνος,Στούπης,Nτόνε.

Το παιχνίδι είναι ισορροπημένο  με τον Εθνικό να έχει κατοχή μπάλας και  να περιμένει το Μοσχάτο..Ωστόσο στο 16 η ατυχία χτύπησε εκ νέου την ομάδα μας με τον Σάμιο να βγαίνει αναγκαστικά και τη θέση του να παίρνει ο Σταφσουλάι.Το παιχνίδι κυλάει σε ήρεμους ρυθμούς με το Μοσχάτο να είναι καλύτερο ,αλλά χωρίς να δημιουργεί φάσεις με την καλύτερη του φάση να είναι στο 33 με σουτ του Στούπη.
 Oι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Λύγκο(47), που εκμεταλλεύτηκε εξαιρετικά την κάθετη πάσα του Ηλιόπουλου και με πλασέ νίκησε τον Αθανασόπουλο, τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης
Στο 72, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα απο τους παίκτες της ομάδας μας ,μιας και ο ρέφερι το έδωσε ύστερα απο υπόδειξη του  βοηθού. Είχαμε δεκάλεπτη  διακοπή στο ματς καθώς υπήρξαν επεισόδια και όταν το ματς ξεκίνησε μετά απο δέκα λεπτά είχαμε το 1-1  απο τον Κοντοπάνο..Τρία λλεπτά αργότερα με σέντρα σούτ, ο Στούπης έκανε το 2-1 και τελικά στο 94 με πέναλτι που κέρδισε ο Λύγκος και εκτέλεσε ο ίδιος είχαμε το 2-2..