Δευτέρα, 19 Νοεμβρίου 2012

"Φουντώνει" η μάχη στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΠ



Με 6Χ6 συνεχίζουν το «ράλι» των πρωταθλημάτων των δύο Ομίλων στην Α Κατηγορία της ΕΠΣΠ η ΑΕ Μοσχάτου και ο Αετός Κορυδαλλού στον 1ο Όμιλο και ο ιστορικός Εθνικός Π. στον 2ο Όμιλο.

Ο Αετός Κορυδαλλού νίκησε με 3-0 τον Ίκαρο στο ντέρμπι του 1ου Ομίλου και παρέμεινε χωρίς καμία βαθμολογική απώλεια στην κορυφή μαζί με τους «πράσινους» του Μοσχάτου, που επικράτησαν με 1-0 επί της δυνατής Οδηγήτριας.

Στον 2ο Όμιλο ο Εθνικός συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του επικρατώντας με 1-0 επί της Χαραυγής ενώ σε απόσταση αναπνοής βρίσκεται ο Ερμής, που νίκησε με 5-0 τη Θύελλα Μοσχάτου.

Στη 2η Κατηγορία η μάχη στους δύο Ομίλους είναι εξαιρετικά αμφίρροπη με τη νεοφώτιστη ΑΣ Δραπετσώνα να «πετάει» στην κορυφή του 1ου Ομίλου αφού νίκησε με 2-1 το Χατζηκυριάκειο και ακολουθούν ο ΑΟ Πειραιάς και η Ειρήνη 2005.

Στον 2ο Όμιλο ο Προφήτης Ηλίας παρέμεινε μόνος του στην κορυφή πετυχαίνοντας τη 5η νίκη σε ισάριθμους αγώνες. «Θύμα» του αυτή τη φορά ο Μιθριδάτης, ο οποίος έχασε με σκορ 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 17-18/11/2012 έχουν ως εξής:

A Κατηγορία (6η αγωνιστική)

              1ος Ομιλος

Αετός Κορυδαλλού - Ίκαρος Καλλιθέας  3-0
  Φοίνικας Αγ. Σοφίας - ΑΟ Καστέλλας  1-3
  ΑΕ Περάματος - ΑΕ Νέου Φαλήρου  1-1
  Ολυμπιάδα - Νέοι Ευγενείας    1-1
  ΑΕ Αίγινας - Μαύρος Αετός   2-0
  ΑΕ Μοσχάτου – Οδηγήτρια  1-0
  Ατρόμητος Κερατσινίου - Ελλάς Ποντίων  1-0
  Ήφαιστος - Άρης Αμφιάλης   0-2

Βαθμολογία: Μοσχάτο, Αετός Κορ. από 18β., Ικαρος 15β., ΑΕ Περάματος 11β., Ηφαιστος, Ν. Φάληρο, Οδηγήτρια από 10β. κ.α.

2ος Όμιλος

Εθνικός Πειραιώς – Χαραυγή  1-0
Πολυκράτης - Αχιλλέας Κορυδαλλού  2-0
Θύελλα Κορυδαλλού – Αργοναύτης   2-3
Αμπελακιακός - ΑΕ Νίκαια  2-0
Ένωση Ρέντη - Αίας Σαλαμίνας  2-0
Ερμής Κορυδαλλού - Θύελλα Μοσχάτου   5-0
Δόξα Πειραιά - Νέοι Δραπετσώνας   1-2
Πανιώνιος Κερατσινίου - ΑΕ Σαλαμίνας    0-4

Βαθμολογία: 
 Εθνικός Π. 18β., Ερμής Κορ. 15β. ΑΕ Σαλαμίνας 12β., Νέοι Δραπετσώνας 12β., ΑΕ Νίκαιας 10β. κ.α.

Β Κατηγορία (5η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Ειρήνη 2005 - ΑΣ Ποντίων  2-1
Κύπρος Κορυδαλλού - ΑΟ Καραβάς   1-0
Παντζιτζιφιακός – Παννεαπολικός       3-2
ΑΣ Δραπετσώνας – Χατζηκυριάκειο    2-1
Αναγέννηση Μοσχάτου - ΑΟΚ Φαλήρου    3-1
Φαληρικός - ΑΟ Πειραιάς       0-3
Πειραϊκή – Πυθαγόρας           1-1

Βαθμολογία:  ΑΣ Δραπετσώνας 13β., ΑΟ Πειραιάς, Ειρήνη 2005 από 12β., Αναγέννηση Μοσχάτου 11β., Φαληρικός 10β. κ.α.


2ος Όμιλος

Αμφιάλη - Δίας Κορυδαλλού    4-0
Σαλαμινομάχοι - ΑΟ Αγ. Δημητρίου  3-0
Προφήτης Ηλίας – Μιθριδάτης      2-1
ΑΟ Κορυδαλλός - Νέο Ικόνιο       6-2
Νίκη Ρέντη – Θησέας         2-1
Αστέρας Νίκαιας – Κένταυρος       3-2
ΡΕΠΟ - Αστέρια Δραπετσώνας

Βαθμολογία:
 Προφήτης Ηλίας 15β., Αμφιάλη 13β., ΑΟ Κορυδαλλού 12β., Νίκη Ρέντη 10β. κ.α.

Γ Κατηγορία (5η αγωνιστική)

ΑΣ Κωφών – Αρμενική   2-4
Δάφνη Ταμπουρίων - Ολυμπιακός Περάματος    0-1
Άνω Νεάπολη - Αστέρας Κερατσινίου     ΔΙΕΚΟΠΗ
Σπίθα - ΑΕ Νεάπολη      2-2
Φίλαθλοι - ΑΟ Χαλκηδών    1-2
Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΟ Ζέας   0-2
Πανφαληρικός – Πειραϊκός     0-1

Βαθμολογία: Πειραϊκός 12β., ΑΟ Χαλκηδών, Σπίθα από 11β., Αστέρας Κερ. (σε 4 αγώνες) 9β. κ.α.

pireas2day.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Ελάτε στο νέο μας site www.pireaspiraeus.com