Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2012

Ολυμπιακος 2-0 Κέρκυρα

Άνετα και απλά ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 της Κέρκυρας. Σκόρερ οι Μήτρογλου στο 23' και ο Σιόβας στο 55', αμφότεροι με κεφαλιά. Η εξέλιξη του ματς από τον sportdog.
«Δικέφαλος»! Ολυμπιακός – Κέρκυρα: 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
90+4' Τέλος της αναμέτρησης

91'  Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
Ο Ζαραδούκας κάνει την σέντρα από δεξιά, ο Τζιμπούρ προσπαθεί να σκοράρει με κεφαλιά «ψαράκι», όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

82' Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Βασιλόγιαννης πέρασε στην θέση του τραυματία Κοντοδήμου

81' Πολύ καλό σουτ του Αμπντούν, η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το δοκάρι.

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζαραδούκας περνάει στην θέση του Ιμοπαγάσα. Ντεμπούτο στον Πειραιά για τον Έλληνα αμυντικό.

79' Ωραία κάθετη του Γκρέκο για τον Τζιμπούρ, αυτός πιάνει το σουτ από πλάγια θέση, όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

75' Κίτρινη κάρτα στον Καραπέτσα

74' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Από λάθος του Φέισα, ο Γιάντσης φεύγει μόνος του στην κόντρα, από πλαγία σουτάρει, όμως η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζιμπούρ στην θέση του Αμπντούν

72' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χολέμπας εκτελεί το φάουλ, ο Μήτρογλου παίρνει την κεφαλιά από κοντά, όμως η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φέισα στην θέση του Μονέστο

65' Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ

62' Κίτρινη κάρτα στον Έντερ

55' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση κόρνερ του Αμπντούν, ο Στρατηλάτης κάνει λανθασμένη έξοδο και ο Σιόβας με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0

54'
Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καραβέτσας στην θέση του τραυματία Μπάρκογλου.

50' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Μπουκαβάλας με σουτ έξω από την περιοχή απειλεί τον Κάρολ, όμως η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία.

46' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν κάνει την σέντρα από αριστερά, ο Φουστέρ πιάνει το σουτ στην κίνηση εντός περιοχής, αλλά δεν είναι καλό και ο Στρατηλάτης μπλοκάρει εύκολα.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Πρώτο σουτ για την Κέρκυρα.
Ο Γιάντσης απειλεί έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Κάρολ

40' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Παπάζογλου δεν κοιτάει πίσω του και με κεφαλιά γυρίζει στον Κάρολ, ωστόσο λίγο έλειψε να προλάβει και να κλέψει για ένα μοναδικό τετ α τετ ο Γιάντσης.

39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά από σέντρα του Αμπντούν και προβολή του Γκρέκο, η μπάλα... στρώνεται στον Μήτρογλου, ο οποίος από τη μικρη περιοχή σουτάρει, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

35' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καραλής στην θέση του τραυματία Αγρίτη

27' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιακιτέ με ωραία κίνηση από δεξιά... αδειάζει τον αντίπαλό του, βγάζει και την σέντρα και ο Αμπντούν προσπαθεί με ψαλιδάκι να σκοράρει, ωστόσο ο Βενέτης σταματάει πάνω στην γραμμή.

23' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιακιτέ έβγαλε την σέντρα από δεξιά και ο Μήτρογλου με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20'
Πιέζει πολύ ο Ολυμπιακός, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Αλλάζει τακτική και σχήμα ο Ζαρντίμ...

14' Καλή ευκαιρία για τους Πειραιώτες. Ο Ιμπαγάσα εκτελεί το φάουλ, ο Μοντέστο παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

11' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου με ωραία κίνηση αποφεύγει τον αντίπαλό του, μπαίνει στην περιοχή από πλάγια, όμως ο Στρατηλάτης μπλοκάρει το γύρισμα που έκανε.

5' Σουτ του Χολέμπας μέσα από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων.

1' Εκτέλεση κόρνερ για τον Ολυμπιακό, κεφαλιά του Παπάζογλου, μπλοκάρει εύκολα ο Στρατηλάτης.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Ο Ολυμπιακός κατεβαίνει με: Κάρολ, Ντιακιτέ, Χολέβας, Παπάζογλου, Σιόβας, Γκρέκο, Μοντέστο, Ιμπαγάσα, Αμπντούν, Φουστέρ, Μήτρογλου

Στον πάγκο του Ολυμπιακού οι: Μέγιερι, Μασάντο, Φέισα, Πάντελιτς, Τζεμπούρ, Κοντρέρας και Ζαραδούκας

Κέρκυρα: Στρατηλάτης, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Αγρίτης, Μοντέιρο, Κρητικός, Γιάντσης, Κοντοδήμος, Τσοκάνης, Ζουμπουλάκης

Στον πάγκο της Κέρκυρας οι: Ριγανάς, Πετρούσης, Καραλής, Γκούμας, Λώττας, Βασιλόγιαννης, Καραπέτσας.